

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Capacitance | 1 mF |
| RoHS | Compliant |
| Voltage Rating | 35 V |
| Life (Hours) | 10000 Hours |
| Diameter | 12.5 mm |
| Lead Pitch | 5 mm |
| Height - Seated (Max) | 27 mm |
| Packaging | Bag |
| Impedance | 27 mΩ |
| Ripple Current @ High Frequency | 2.23 A @ 100 kHz |
Stock: 448
Distributors
pcbx
Unit Price$0.51926
Ext.Price$0.51926
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.51926 | $0.51926 |
| 10 | $0.41664 | $4.16640 |
| 25 | $0.37802 | $9.45050 |
| 50 | $0.34298 | $17.14900 |
| 100 | $0.31118 | $31.11800 |
| 300 | $0.29876 | $89.62800 |
| 500 | $0.28683 | $143.41500 |
